Relacja wykładowo – warsztatowa, cz.1. W ramach projektu: „ Jedzmy zdrowo, żyjmy dłużej”

26 Pażdziernika 2019r. już parę dni za nami, ale na naszych buziach nadal maluje się uśmiech ( przez niektórych zwany nawet BANANEM ) – a to za sprawą warsztatów i wykładów realizowanych przez naszą Spółdzielnię. Pewnie zauważyliście , że gdyby nie Integracyjne Stowarzyszenie „Jeden Świat” im.  prof. Zbigniewa Religi – my byśmy tego wydarzenia „nie ogarniali” od strony technicznej , a „Jeden Świat” nie mógłby realizować projektu „Jedzmy zdrowo żyjmy dłużej  gdyby nie pomoc UM w Białymstoku.

DO RZECZY istotnej przechodząc :
– na warsztatach „ Sałatka owocowa” Dietetyk opowiedziała o IMBIRZE ( chętni mogli go nawet poznać „organoleptycznie”, pokazała 2 sposoby jak obrać owoc, znany pod nazwą  KAKA, pomogła kroić BANANA J i była pod wrażeniem precyzji z jaką można obrać KIWI).
– na wykładach skierowanych do nieco starszych, m.in. rodziców uczestników warsztatów, Pani Lekarz opowiadała o otyłości i próbowała odpowiedzieć na pytanie „ Czym właściwie jest zdrowie i od czego zależy?” – wywiad połączony z dyskusją – można napisać „spoko sprawa” – bo Pani Lekarz została skrupulatnie przygotowana do roli edukatora – w końcu edukacja do też profilaktyka poważnych chorób.
– a na koniec wspólna uczta – 2 sałatki owocowe , soki, woda niegazowana, kawa, herbata –  do wyboru, a wszystko podane na ekologicznej, atestowanej zastawie ( jednorazówkę ograniczyliśmy – w myśl zasady „0 waste” )
Coś ten BANAN z buzi nie znika, a tylko pomyśleć, że kolejne wydarzenia już niedługo :
06.11.2019 – w siedzibie „ SSS” w Zaściankach
09.11.2019 – w CAS
13.11.2019 – Siedziba „ SSS”  w Zaściankach.

Do zobaczenia!