Piknik rodzinny pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch”

[Zorganizowany w ramach projektu „Jedzmy zdrowo, żyjmy dłużej”]

W  ostatnią, piękną jesienną sobotę, 19 października 2019,  na plaży miejskiej w Dojlidach odbył się Bieg Rodzinny na Orientację w ramach projektu pt. „Jedzmy zdrowo, żyjmy dłużej”.

Celem projektu jest zachęcanie zarówno małych i dużych,  młodych i starszych, do aktywności ruchowych oraz nabywania zdrowych nawyków żywieniowych.

Uczestnicy, rodzice i dzieci oraz koledzy i koleżanki, mieli na swojej drodze do pokonania 5 punktów zręcznościowych:  strzelanie z łuku, stoisko chodzenia po linach, przemieszczania się po linie w zwisie, musieli także napisać nazwę „rodzina”  alfabetem morsa a także poćwiczyć logiczne myślenie na stoisku snajpera. Zadania na punktach nie były zbyt łatwe do realizacji ale tym bardziej było to mobilizujące. Wszyscy uczestnicy zaliczyli zadania i otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Dodatkowe atrakcje integracyjnego pikniku pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch”  to możliwość poćwiczenia cyrkowych sztuczek oraz  brokatowy tatuaż w nagrodę.

Na zakończenie wszyscy zwycięzcy udali się na wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek Projekt realizowany przez Integrujące Stowarzyszenie JEDEN ŚWIAT im. Prof. Z. Religi, współfinansowany  ze środków miasta Białystok i własnych stowarzyszenia.